Ізраїльський стартап Wiliot отримав $30 млн від Amazon Web Services і Samsung на розробку напівпровідників, яким не потрібні акумулятори — вони працюють на електромагнітної енергії від стільникових, Wi-Fi і Bluetooth мереж.
У Wiliot, заснованої в 2017, є поки тільки прототип напівпровідника — чіп, приклеєний до шматочку паперу, але не з’єднаний з проводом ні з чим, крім невеликої кнопки. Натиснувши на неї, можна, наприклад, передати інформацію в хмару, розповідає TechCrunch. З допомогою залучених коштів компанія збирається придумати, як запустити серійне виробництво і робити такі бирки дешевше, ніж інші схожі рішення — наприклад, RFID-мітки.
Знайти область застосування для бездротових чіпів і сенсорів не важко — вони можуть вимірювати температуру, визначати місце розташування, атмосферний тиск, передавати дані в хмарне сховище.
Але, на думку директора з маркетингу компанії Стіва Статлера, швидше за все, їх першими клієнтами стануть виробники одягу.
З допомогою таких міток вони зможуть відстежувати шлях тканин від фабрики до магазинів готового одягу, а також замінити ними бирки з відмітками про склад матеріалу та умов його експлуатації.
«Стратегія Wiliot по створенню Bluetooth-транспондерів без батарей, які сприймають дані і спілкуються незалежно від споживачів, цілком відповідає стратегії інтелектуальних етикеток Avery Dennison», — говорить Франциско Мело, віце-президент цієї компанії, одного з інвесторів Wiliot.
Звичайно, такий спосіб акумулювати енергію означає, що чіпи Wiliot не будуть працювати у віддалених регіонах, де немає ніякого зв’язку. Це одна з проблем, які стартапу доведеться подолати. Інша — це підвищення енергетичної ефективності пристроїв, щоб вони могли працювати, споживаючи нановатты, а не вати енергії.
Автономні мітки для дітей і тварин розробили в Південній Кореї. Мініатюрний пристрій 4×4 см відповідає новому національному стандарту LTE Cat-M1, який забезпечує швидку передачу даних при низьких енерговитратах.
Наука і технології