Між Україною і Росією відбувся черговий обмін полоненими

Фото, відео

04.07.2025 13:31

Укрінформ

Між Україною і Росією відбувся черговий обмін військовополоненими та цивільними. Більшість оборонців перебувала в російському полоні ще з 2022 року.

Про це у Телеграмі повідомив Президент Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

«Наші люди вдома. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року. Сьогодні повертаються наші захисники, які боронили Україну в різних регіонах: Донеччина і Маріуполь, Луганщина, Харківщина, Херсонщина. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту. А також цивільні», – зазначив Зеленський.

Відео: Дмитро Лубінець

Як підкреслив Зеленський, "обміни мають тривати, і я дякую всім, хто це забезпечує. Мета України – звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити".

Відео: Кирило Буданов

Як уточнив Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець, із російського полону  повернулися зокрема захисники, засуджені у РФ на тривалі терміни ув’язнення, а також військові, які вважалися зниклими безвісти.

Відео: Міністерство оборони

За його словами, у межах стамбульських домовленостей додому повертаються молодь, поранені і тяжкохворі захисники.

Відео: Zelenskiy/Official

На Батьківщину повертаються воїни Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної спеціальної служба транспорту, представники Сил тероборони, Мотопіхотних, Механізованих, Десантно-штурмових військ, Морської піхоти та цивільні.

"Особливість цього обміну в тому, що вдалося повернути захисників, яких Росія засудила на тривалі терміни ув’язнення", – зазначив Лубінець.

Переважна більшість звільнених потрапила в полон у 2022 році.

"Додому повертаюся й військові, які вважалися зниклими безвісти", – підкреслив омбудсмен.

Відео: Дмитро Лубінець

Воїни захищали Україну на різних напрямках, зокрема у Маріуполі. Серед повернутих є офіцери.

Водночас Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що наймолодшому звільненому з російського полону 4 липня захиснику виповнилося 20 років, найстаршому – 59 років.

Звільнені з полону пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.

Читайте також: Поранені й тяжкохворі полонені мають бути репатрійовані без торгів і зволікань – Amnesty International

Як повідомляв Укрінформ, 26 червня Президент Володимир Зеленський повідомив про завершення ще одного етапу обміну військовополоненими, більшість з яких перебувала в полоні з 2022 року.

Фото: ОП

   
Новини з передової

Залишити відповідь