У міській раді ухвалили рішення зробити вулицю односторонньою після звернення мешканців. Але це можливо лише наступного року, після ремонту паралельної вулиці.

фото NE:Urban

Вулиця Євгенії Ярошинської у Чернівцях стане односторонньою. Це зроблять після проведення капітального ремонту на паралельній вулиці Квітки-Основ’яненка. 

Таке рішення ухвалили після звернень мешканців до міської ради. Те, що вулиця буде односторонньою, підтвердив чернівецький міський голова Роман Клічук на липневій пресконференції. 

«Через те, що вулиця Квітки-Основ’яненка у поганому стані, ми вважаємо недоцільним робити зараз якісь зміни. Плануємо зробити ремонт наступного року. Й уже після того, як ми її відкриємо, то зробимо обидві вулиці односторонніми», — заявив Клічук. 

Як розповів «Шпальті» автор проєкту NE:Urban Сергій Момотюк, звернення щодо одностороннього руху почали надходити після капітального ремонту вулиці Ярошинської, який завершили у кінці 2024 року. 

Читайте також:  В мережі показали маршрут шахедів, які атакували Чернівці (карта)

«Мешканці надсилали офіційні та неофіційні зверненнями, тому що їм не вистачає озеленення, ширших тротуарів тощо. Окрім того, вони не хотіли, аби Ярошинської стала надто транзитною, бо звикли, що до цього там їздило не багато транспорту. Насправді односторонність вулиці вплинула б лише на комфорт проживання мешканців там», — каже Момотюк.

Він додає, що попри те, що рішення зробити вулицю односторонньою у міськраді ухвалили, ситуація залишається неоднозначною через те, що Ярошинської була спроєктована і реалізована як двостороння. Через це в проєкті були передбачені малі зелені зони, які можна було б значно розширити, якби вулицю планували односторонньою з самого початку. 

На вулиці також паркан, який у NE:Urban назвали непотрібним

Сергій Момотюк також розкритикував і інші рішення, які ухвалили під час ремонту Ярошинської. Так, на вулиці вздовж дороги облаштували огородження, які він називає «недолугими» та «непотрібними».

Читайте також:  Станьте частиною системи підтримки для дітей, які цього потребують

«Існує міт, що вони роблять вулиці безпечнішими. Але досліджень, які це підтверджують, немає. І практика показує, що дуже часто, коли водії порушують ПДР та влітають у ці огородження, то пішохід, який може бути з іншого боку, спочатку зіштовхується з парканом, а потім ще і з самою машиною. Це призводить до додаткових травм. Тому урбаністи та експерти не радять їх використовувати. Окрім того, це не надто естетично», — каже Момотюк.

Він додає, що на інших об’єктах у місті відходять від практики встановлення таких огороджень.

Винятками, де подібні паркани обов’язкові, є ділянки біля навчальних закладів, адже цей пункт прописаний у відповідних нормах (ДБН).

Читайте також:  У Чернівцях проведуть забіг у пам’ять про загиблих захисників

«На Ярошинської ніщо не вимагає обов’язково їх ставити насправді. Альтернатива — просто їх не ставити. Тим паче, що там немає якихось величезних пішохідних потоків, а з боку, де перетинаються вулиці Ярошинської і Лук’яна Кобилиці, діє регульоване перехрестя — там є світлофор. Тому можна було взагалі нічого там не ставити», — резюмує Момотюк.

фото NE:Urban

У Департаменті інфраструктури та благоустрою на запит «Шпальти» відповіли: «Встановлення перильного огородження було передбачено згідно з ДСТУ 8751-2017 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні перильні. Загальні технічні умови», протяжність яких складає 48 метрів погонних, що забезпечує захист пішоходів від виходу на проїзну частину у небезпечних місцях, у тому числі й перехресть вулиць». 

Вартість встановлення цих огороджень склала орієнтовно 151 тисячу гривень.

Західна Україна

Інформує: Shpalta.media

Залишити відповідь