У Чернівцях знову заговорили про укриття і привід, на жаль, трагічний. Після атаки 12 липня, коли місто втратило двох людей, мешканці почали масово ділитися в соцмережах фото та історіями про стан бомбосховищ.

І багато з них – невтішні. Одні сховища просто зачинені, інші взагалі затоплені або настільки захаращені, що зайти туди навіть без тривоги не ризикнеш. Люди кажуть: іноді легше перечекати в коридорі між стінами, ніж намагатися знайти доступ до укриття.

Наприклад, пані Олена з району Роші каже, що в її доньки в районі Руської сховище таке, що страшніше в ньому, ніж у квартирі. А інші взагалі добираються до сховища пішки пів години, бо ближче – немає.

Читайте також:  Вживане авто з-за кордону: як не порушити закон і швидко його зареєструвати

У міськраді визнають проблему. Мер Роман Клічук прямо заявив: якщо укриття під час тривоги зачинене – це порушення, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Тож якщо бачите таку ситуацію – телефонуйте до поліції або на гарячу лінію 15-80.

Чому ж тоді сховища закривають? У “Містосервісі” пояснюють: щоб запобігти вандалізму. Але на випадок тривоги, за словами комунальників, у кожному сховищі є відповідальний, а на гарячій лінії підкажуть, де ключі.

Загалом у місті є 137 укриттів. З них 72 на балансі міськради, решта – в ОВА, школах, лікарнях або навіть у приватній власності. Але з тих 72, які мали б бути готові до прийому людей, лише 62 – справді доступні.

Читайте також:  У Чернівцях заживо згоріла 69-річна бабуся: відомі подробиці

Інші зараз підтоплені або в аварійному стані. У міськраді обіцяють провести косметичні ремонти й навести лад. Є й абсурдні випадки. Наприклад, у коледжі мистецтв є гарне укриття, але потрапити туди можуть лише студенти, бо вхід через внутрішні коридори.

На сайті міської ради є мапа укриттів, але важливий нюанс – там немає сховищ, які закриті для загального доступу (як у школах чи садочках). Тож навіть ця мапа – не гарантія, що вас впустять.

Ця ситуація ще раз показала, що ми маємо навчитися жити в умовах постійної небезпеки. І мова не лише про війну, а й про нашу готовність.

Бо що таке сховище? Це не просто бетонна кімната, а шанс вижити. І кожне зачинене укриття — це злочин проти людей, які в критичну мить залишаються сам на сам із небезпекою.

Читайте також:  У закладах культури Сокирянської громади відбулися заходи з нагоди Дня Української Державності

Чернівці 24

Інформує: Чернівці 24

Залишити відповідь